Dorost 1. FC Jistebnice

Ostatní turnaje

28. 2. 2016
I druhá část zimní ligy bez ztráty = celkové první místo

I druhou části zimní ligy na malé UMT Větrovy prošli naši žáci bez ztráty bodu a připsali si opět dvě vítězství nad Sokolem SÚ a Větrovy a stali se tak vítězi zimní ligy. Především herní projev byl až na pár chvilek opravdu dobrý a výhra byla zasloužená. Hrálo se opět 1x 35 minut každý s každým 4+1.
Sestava: R. Mrzena - Kubů, Horčička, Voj. Studenovský, L. Fíla - O. Dušek, T. Ruber, M. Mrzena, Grym, Jar. Dušek
Výsledky: Jistebnice - Větrovy 6:4
Branky:
1., 22. Horčička, 7. Grym, 9. Voj. Studenovský, 29. Kubů, 34. M. Mrzena
V prvním utkání jsme přivítali domácí Větrovy a tento celek nám nedal nic zadarmo a oproti předchozím turnajům působil dravěji a důrazněji a to ze začátku dělalo zejména naší jedné lajně problémy, jinak směrem dopředu to z naší strany bylo dobré, bylo k vidění i plno hezkých kombinací, akcí. Těší určitě i to, že se na vítězství podílelo více střelců, což pramení právě i z kombinační hry od všech hráčů a z týmového pojetí. Hned na konci první minuty chybuje brankář domácího celku a L. Fíla svým důrazem vybojuje míč, který se odráží k Horčičkovi, který míč zpracoval a střílí na branku, která byla mírně poodkrytá - 1:0. V 5. minutě ale necháváme volného hráče před naší brankou a ač R. Mrzena míč tečne, je vyrovnáno - 1:1. V 7. minutě jdeme ale opět do vedení, když M. Mrzena vyšle krásnou ulicí do úniku Gryma, který si s brankářem poradil a opět vedeme - 2:1. V 9. minutě předvádíme krásnou akci, kdy si vymění míč Horčička s Voj. Studenovským a po zakončení zachycuje domácí obránce míč až na čáře rukou a je nařízen pokutový kop, který nekompromisně zakončuje Voj. Studenovský - 3:1. V 13. minutě jsme byli málo důrazní u lajny a domácí mladý štírek se protáhl po lajně a zakončuje do tyče, ale míč se odráží do zad R. Mrzeny a od nich do branky - 3:2. V 18. minutě jsme si vybrali třetí slabší chvilku a jsme opět potrestáni, když jsme byli jak kuželi o treninku a domácí hráč si mezi námi v klidu projel - 3:3. Ve 20. minutě vysílá Studenovský krásně Gryma, ten ale míří těsně mimo. Ve 22. minutě jde sám na branku Grym, trefuje ale brankáře, po chvilce se ale zmocníme míče a Horčička se trefuje střelou k tyči a jsme opět ve vedení - 4:3. Ve 26. minutě platilo nedáš, dostaneš, M. Mrzena šel do souhry s T. Ruberem, který přihrával Duškovi, ale pas byl dlouhý a z protiútoku pro změnu domácí vyrovnávají - 4:4. Ve 28. minutě vysílá Studenovský Horčičku, který trefuje tyč, následně L. Fíla se snažil dorazit do branky míč, ale netrefil ho v běhu a následně trefuje Studenovský další tyč. Ve 29. minutě se Studenovský velmi hezky protáhl přes tři hráče a naservíroval míč před branku dobře nabíhající Kubů a bylo to 5:4. Ve 30. minutě trefujeme opět dvakrát tyč, nejdřív Horčička a pak Studenovský. Ve 34. minutě se trefuje ještě M. Mrzena od tyče na 6:4 krásnou trefou. Zajímavé je, že poslední a druhou branku jsme dali v oslabení po vyloučení M. Mrzeny, resp. Studenovskýho, což dokazuje, že ani v oslabení se nebojíme hrát a naopak jdeme do zakončení.
Sokol SÚ - Větrovy 1:2
Jistebnice - Sokol SÚ 6:3
Branky:
5. T. Ruber, 8. Grym, 11. a 26. Jar. Dušek, 14. a 22. L. Fíla
Druhé utkání bylo v podstatě v naší režii a i díky skvělým zákrokům brankáře Pecha ze Sokola jsme dali ,,jen" 6 branek, ale naopak laciné branky dostali. Opět plusové bylo, že se střelecká forma rozložila i na další hráče a je tak vidět, že naše hra nestojí na 2, 3 hráčích, ale více a dnes ukázalo všech 9 hráčů, že na to mají, když makají a za to díky a jen tak dál, ale musíme si dávat ještě pozor kolikrát na zadní vrátka. Ale k zápasu. V 5. minutě krásná kombinace po ose M. Mrzena - Grym - T. Ruber, který měl prázdnou branku - 1:0. V 7. minutě zachytil M. Mrzena rozehrávku soupeře, předal Grymovi, ale lobíkem trefuje břevno. V 8. minutě opět krásná akce druhé lajny po ose Grym - M. Mrzena - Grym a ten v klidu dává na 2:0, ale celá lajna ukazovala od začátku zlepšený pohyb, zjednodušenou hru na jeden, dva dotyky podpořený náběhem. V 11. minutě si pohrál Studenovský s hráči Sokola, když hned 3 dal za sebou jesle a předal Jar. Duškovi, který nadvakrát překonává brankáře - 3:0. Ve 14. minutě byl u lajny důrazný Grym a předává nabíhajícímu Fílovi, který zvyšuje na 4:0. Pak následují minuty, kdy několikrát přečíslíme soupeře i 3 na 1, ale naše zakončení je hrozné, kdybychom dali v této další pasáži další tři, čtyři branky, nikdo by se nedivil, bohužel v zápasech tyto momenty můžou rozhodovat, takové akce musíme zakončovat přesně. Ve 22. minutě opět zapracoval skvěle u lajny L. Fíla a sám zkusil zakončit a tvrdě pod břevno zvyšuje na 5:0. Ve 25. minutě prochází míč smolně R. Mrzenovi mezi nohama a je to 5:1. Ve 26. minutě opět krásná akce, kdy T. Ruber předává O. Duškovi, ten doprava na L. Fílu, který předložil před branku Jar. Duškovi, jeho volej pod břevno jen korunoval krásu akce - 6:1. Ve 28 minutě se míč opět zatoulal mezi nohy R. Mrzeny a bylo to 6:2. Ve 29. minutě skvěle máknul Horčička, která dobře našel Kubů, té se střela nepovedla (ale jistě to byla nahrávka :-) ) Horčička ale jen lechce ťuknul míč brankářovi do ruky. Ve 32 minutě podél R. Mrzeny zakončuje soupeř na 6:3.
Závěrem moc děkujeme všem hráčům za oba turnaje, kde se prvního zúčastnil ještě Prášek. Díky za výkony a předvedenou hru!

První část turnaje na UMT Větrovy vítězně
V neděli 24. 1. 2016 jsme sehráli první část turnaje na Větrovech za účasti tří týmů. Jiné oddíly bohužel moc zájem o turnaje nemaji, nicméně máme možnost se utkat s pravidelnými soupeři. Hrálo se 1x35 minut 4+1.
Sestava: R. Mrzena - Kubů, Horčička, Voj. Studenovský, L. Fíla - O. Dušek, T. Ruber, M. Mrzena, Prášek, Jar. Dušek
První utkání jsme měli volno a v něm zaslouženě po fotbalové stránce zvítězil Sokol Sezimovo Ústí nad Větrovy 7:5, kdy domácí začali dotahovat až v závěru utkání.
Pak jsme přišli na řadu my a naše dvě utkání po sobě.
1. FC Jistebnice - TJ Sokol Sezimovo Ústí 2:0
Branky:
1. a 8. Voj. Studenovský
   První zápas jsme hráli s fotbalovým týmem. V zápase jsme měli optickou převahu a místama více ze hry, ale i Sokol ukázal, že se dostává z velké podzimní marodky a má sílu v sobě a tak se hrál velmi slušný zápas v dobrém tempu. Hned v 1. minutě jsme šli do vedení, když byl Horčička důrazný v napadání a následně předal skrz vápno Voj. Studenovskýmu a ten se nemýlil - 1:0. V 8. minutě si oba spolupráci zopakovali, když Horčička utekl po lajně a předal opět Voj. Studenovskýmu a bylo to 2:0. Pak měli šance i hráči Sokola, ale dobře se ukázal R. Mrzena, který zákroky držel náš tým. Bohužel my jsme další branku nepřidali, ač šance byli, ale dobře zachytal brankář Čech a hodně šancí jsme nedokázali správně zužitkovat, ale byly k vidění kolikrát hezké akce, ale chyběla přesnost a i kousek štěstí, jako když T. Ruber dal ve 26. minutě tyč. Ve 31. minutě mohl zvýšit Horčička po krásné akci s Kubů a Studenovským, ale skvělý zákrok předvedl brankář Sokola.
SK Kavas Větrovy - 1. FC Jistebnice 1:3
Branky:
 4. Horčička, 23. Voj. Studenovský, 35. Kubů
Vyloučení: 2x Voj. Studenovský
   Druhý zápas jsme hráli proti domácímu Kavasu, který byl posílen o jednoho novýho vyššího hráče. My jsme do utkání vstoupili opět velmi dobře, když si dost dobré sólíčko dal O. Dušek, ale jeho zakončení kryl domácí brankář. Ve 4. minutě jsme předvedli hezkou akci, na jejímž konci byl Horčička, jehož střela byla ještě tečovaná a jdeme do vedení 0:1. Pak přišly i okamžiky, kdy jsme chvilkama vypínali, ale domácí toho nevyužily, ba naopak jsme chodili do šancí i my, ale nedokázali jsme dát nic, jako v 19. minutě 2 samostatné nájezdy na brankáře během minuty, ale ani T. Ruber, ani L. Fíla nedokázali přelstít špatně postavenýho brankáře. Přesto ve 23. minutě dáváme gól, když Horčička našel Jar. Duška, jehož slabou střelu brankář vyrazil, ale jen k dobře postavenému Voj. Studenovskýmu, který dává na 2:0. Pak se ale náš střelec nechal vyloučit za nesportovní chování vůči soupeři, ač jsme na to byli již 2x upozorněni a hráli jsme 2 minuty ve 3, ale i v této pasáži jsme byli lepší, i když pár sekund pod tlakem. Domácí dokázali snížit ve 30. minutě, kdy jsme u půlky byli laxní v souboji i v návratu ke své brance a je to 2:1. Ve 33. minutě je ale opět vyloučen Studenovský za faul zezadu a jdeme do 3 v tu nejméně vhodnou dobu, ale opět oslabení zvládáme bravůrně a Horčička vyslal Kubů, která si pohrála s brankářem a dala na 1:3 a naprosto zaslouženě tak vyhráli i druhé utkání a po prvním turnaji máme tak 6 bodů. V neděli 28. 2. proběhne druhá část turnaje a pokud dokážeme uhrát něco se Sokolem, budeme vítězi. Nicméně děkujeme za předvedenou hru, která měla dobré parametry na to, že jsme byli poprvé venku. Doufáme, že v tom budeme pokračovat. Všem díky za výkon a rodičům za podporu!!!

25. 6. 2014 22:25
Velký úspěch před prázdninama po spanilé jízdě: Vítězství v turnaji O pohár starosty Sezimova Ústí

Turnaj pro ročníky 2000 a mladší uspořádal Sokol Sezimovo Ústí a my jsme se stali jeho vítězi, když jsme předváděli velmi dobrý fotbal a válcovali soupeře i velkým počtem branek. Byl to náš snad nejlepší výkon za posledních sedm let. Vše se odehrálo v sobotu 21. 6. 2014 na velmi dobrém trávníku u řeky v Sezimově Ústí. Hrálo se 7+1 na polovinu hřiště na šířku, 1x28 minut a utkání rozhodovala trojice rozhodčích Fák, R. Veleba, M. Veleba. My jsme si jeli pouze zahrát fotbal a ukončit tak sezónu a současně trošku nahlédnout pod poklici nově se tvořícího týmu a vyzkoušet pár věcí. K turnaji nejel ani jeden brankář R. Mrzena ani M. Nešetřil a tak do branky nastoupila Kubů, která předvedla výborný výkon, ikdyž v některých zápasech pomalu neměla co chytat... V týmu ještě chyběl T. Grym. Naopak se ukázalo, že T. Fíla si poradí i s hráči o ročník starší než si vyzkoušel letos a vyzkoušeli jsme i novou posilu přímo ze Singapuru, která se předvedla ve velmi dobrém světle.
Sestava: Pavlína Kubů - Tomáš Ruber (Daniel Vaněk), Vojtěch Studenovský (od 2. zápasu Pavel Horčička, Vojta poté v záloze), Lukáš Vačlena (Mohamed Iman Shamsun Na Har) - Marek Mrzena (Lukáš Fíla), Ondřej Vačlena, Pavel Horčička (později Vojtěch Studenovský) - Martin Kotalík (dále různě střídali Jakub Helcl, David Ruber, Tomáš Fíla)

Naše výsledky: 1. FC Jistebnice  - SK Jankov 6:0
Branky:
9., 14. a 19. O. Vačlena, 22. a 28. Voj. Studenovský, 11. M. Mrzena
Na úvod jsme schytali 8. tým OP České Budějovice a lehce si s ním pohráli tak, že polovinu utkání hráli i menší kluci, což bylo dobře, že dostali takový prostor a navíc vůbec nezklamali. Velmi dobře poprvé v obraně zahrál Vaněk, Iman taktéž a kluci jako D. Ruber, T. Fíla ukázali, že se neztratí ani ve starších žácích, ač T. Fíla bude věkem ještě starší přípravka jako první ročník. Na soupeře jsme nastoupili velmi svižně a v podstatě ho nepustili do nějké možnosti vyrovnání nebo strhnutí vývoje utkání na svojí stranu. Na začátku bylo menší oťukávání, nicméně jsme měli územní převahu. V 5. minutě jsme pořádně zavařili Jankovu, když cinkali tyče jejich branky, dokonce několikrát, Voj. Studenovský krásně nalezl O. Vačlenu a ten pohotově trefil tyč, o pár sekund později trefil taktéž tyč M. Mrzena a vzápětí O. Vačlenu vychytal výborně brankář. Aby toho nebylo málo, tak o minutu později M. Kotalík zkoušel brankáře, který vyrazil míč na břevno. V 8. minutě míří z pohotové šance M. Kotalík těsně nad branku a o chvilku později ho napodobuje O. Vačlena. V 9. minutě se už ale nemýlíme, když se trefuje O. Vačlena s přehledem a ledovým klidem. V 11. minutě dostal do běhu míč M. Mrzena a taktéž v klidu zvyšuje na 2:0. Ve 13. minutě Voj. Studenovský pohotově rozehrál přímý kop po zemi do ulice O. Vačlenovi, kterého ale vychytal brankář. Ovšem o minutu později se situace opakovala a to už si brankář soupeře na O. Vačlenu nepřišel, opět skvěle přihrával Voj. Studenovský - 3:0. V 19. minutě jsme předvedli nádhernou akci, když L. Vačlena centr 4:0 - nádherna akce na jeden, max. dva doteky a velmi rychlá, hotová krása. Ve 22. minutě L. Fíla vyslal do šance pro změnu Voj. Studenovskýho a ten po kličce na brakáře zvyšuje již na 5:0 a to už máme na hřišti více jak polovinu jiné sestavy a Voj. Studenovský hraje dokonce střed zálohy, když na stopera šel T. Ruber - 5:0. Na konci 26. minuty dvakrát zasáhla Kubů výborně a to v podstatě poprvé při větším ohrožení naší branky. V 28. minutě utekl L. Fíla po lajně, nalezl Voj. Studenovskýho, který procedil míč mezi nohama brankáře až do sítě a ukončil tak účet utkání na 6:0 v náš prospěch - naprosto zaslouženě, náš tým hned na úvod turnaje zahrál velmi dobře.

1. FC Jistebnice - SK Kavas Větrovy 2:1
Branky:
15. a 23. O. Vačlena
   Druhé utkání jsme odehráli ihned po tom prvním, takže žádný čas na odpočinek. Čekal nás tradiční účastník táborského OP - Kavas Větrovy. Soupeře jsme na začátku utkání hodně tlačili, když hned ve 2. minutě jsme mohli hned skórovat, ale pokus L. Fíly ihned po rohu zastavil výborným zákrokem brankář Kavasu. Ve 3. minutě nám opět cinkaly tyče, když jejich největším magnetem byly pokusy M. Kotalíka. V 6. minutě až poprvé zahrozil soupeř a mohl přijít trest za naše nevyužité šance, ale naštěstí stála i tyč naší branky proti změně skóre. V 8. minutě měl dobrou šanci M. Kotalík, ale těžíme z toho pouze rohový kop. V 10. minutě utíká po lajně M. Kotalík, ale v posledním kroku si míč více předkopne a golman ho lapí, nicméně míč mu vypadává z ruky, M. Kotalík sice pohotově reaguje a zakončuje, ale jeho pokus netrefil prázdnou branku. V 11. minutě M. Kotalík vysílá O. Vačlenu do šance, ač je Ondra tísněn, dokáže zakončit, jeho pokus ale kryje brankář. Ve 12. minutě šel od nás dobrý centr ze strany, ale míč ve vápně nedokážeme dotlačit do branky. V 15. minutě M. Kotalík vysílá opět O. Vačlenu, ten střílí, brankář míč neudržel a O. Vačlena doráží přesně - 1:0. Ve 23. minutě M. Kotalík zatáhl míč po lajně až do vápna a nalezl opět O. Vačlenu, který přesně trefuje odkryté místo v brance u tyčky a vedeme 2:0. Ve 24. minutě míří O. Vačlena vedle a ještě je k vidění hezká akce po ose O. Vačlena - Voj. Studenovský - M. Kotalík, který ale míří opět vedle. V 26. minutě prošel hráč soupeře až před branku a dal na 2:1, tuto situaci jsme podcenili, nicméně jsme vyhráli troufám si říci opět zaslouženě, protože jsme měli mnohem více šancí a soupeře jsme měli více rozstřílet, nicméně důležité tři bodíky.

1. FC Jistebnice - TJ Osek 9:0
Branky:
3., 6., 7.,12. a 13. O. Vačlena, 2., 10. M. Kotalík, 11. Voj. Studenovský, 26. Horčička
    V poslední zápase základní skupiny po jednozápasovém volnu jsme se utkali s 12. týmem 1. A třídy sk. B, TJ Osek. Se soupeřem jsme ovšem neměli slitování, neboť během poloviny utkání jsme mu nasázeli celkem 8 branek a pak dohrávali pouze s mladými kluky. Soupeř měl nevýhodu, že neměl nikoho na střídání a jelikož hrál druhé utkání hned za sebou, bylo to pro něj zřejmě náročné, nicméně to v žádném případě nesnižuje náš výkon, který byl výborný a kdybychom proměňovali šance, mohl být rozdíl mnohem vyšší. Hned po 21 sekundách utkání O. Vačlena nalezl krásně M. Kotalíka, který ale pokračoval ve své střelecké smůle a opět minul. Kotalík odehrál dobrá utkání a zasloužil si za svůj výkon mnohem více branek. V 1. minutě ještě L. Fíla zastavil rozjíždějící se útok Oseku hned na jejich polovině efektivní patičkou a k míči se dostal O. Vačlena, který krásně nalezl M. Kotalíka ten konečně dává branku - 1:0. Hned o minutu později, ve 3. minutě, M. Kotalík zahrává rohový kop a O. Vačlena trefuje z voleje výborně míč a je to 2:0. V 5. minutě vyslal tvrdý pozdrav Voj. Studenovský oseckému brankáři, ale jeho pokus míří do středu branky, kde byl brankář připraven. V 6. minutě zahrává M. Kotalík opět roh, Voj. Studenovský chytře pustil míč za sebe a O. Vačlena zvyšuje na 3:0. V 7. minutě předvedl skvělou souhru Voj. Studenovský s M. Kotalíkem, ale Kotalík minul a stejně byl v offsidu. V téže minutě ještě L. Fíla nalezl hezky a pohotově Voj. Studenovskýho, který trefil tyč, ale O. Vačlena výborně pohotově doběhl míč a umístil ho do branky a bylo to již 4:0. V 9. minutě bylo vidět, že se fotbalem bavíme a chceme si zahrát krásný kombinační fotbal, souhra na jeden, dva doteky T. Ruber na L. Vačlenu doprava, ten po lajně na Voj. Studenovského, který vyměnil míč s M. Kotalíkem, který ale zakončuje z jasné šance a gólovky vedle branku. V 10. minutě se M. Kotalík ale dočkal a zvýšil na 5:0. V téže minutě ještě zamíchal dobře obranou Oseku M. Kotalík s O. Vačlenou, ale těžíme z toho pouze roh, po kterém hned dobře vypálil L. Vačlena, ale jeho pokus kryl brankář. V 11. minutě M. Kotalík se ujal raději role nahrávače a ta mu šla na turnaji výborně, nalezl Voj. Studenovskýho, který dává na 6:0.  Ve 12. minutě Voj. Studenovský pro změnu nahrává a O. Vačlena zvyšuje na 7:0. Pak během minuty Helcl měl asi pět šancí k zakončení, ale ani jednou se mu nepodařilo zakončit přesně, dvakrát ho od gólu zastavil brankář nebo obrana, Ve 13. minutě ještě Voj. Studneovský nalezl O. Vačlenu, který svou pátou brankou v utkání zvyšuje již na 8:0. V 15. minutě má poprvé práci Kubů, když zahrává přímý kop, trefuje zeď a poté svojí šanci levačkou nepromění. V 16. minutě dobře zkouší pozornost Oseku Voj. Studenovský, ale jeho pokus je tečován na roh. V 17. minutě opět krásná kombinace stopera Horčičky s Voj. Studenovským, vše ale končí ofsíkem. V 18. minutě si Horčička vyměnil míč opět se Studenovským a prvně jmenovaný zakončil, ale brankář vyráží na roh jeho pokus a následně Horčičkův pokus po rohu chytá brankář. Ve 24. minutě T. Fíla výborně nalezl M. Kotalíka, který ale míří vedle. Tentýž hráč míří opět vedle z přímáku. T. Fíla také dokázal své velké dovednosti, když prošel třemi hráči nádhernými kličkami, ale jeho pokus kryje brankář. Na konci 26. minuty si Horčička vyměnil míč krásnou rychlou narážečkou s M. Mrzenou a prvně jmenovaný dává na 9:0. Vytoužené desítky jsme se ale nedočkali, jelikož ve 27. minutě T. Fíla sice nádherně prošel opět mezi hráči Oseku a přihrál T. Ruberovi, ten ale netrefil prázdnou branku za jasné šance. Přesto opět výborný výkon a mohli jsme čekat na soupeře na semifinále a hodně se tak přiblížili medailím.
Ostatní výsledky naší skupiny B: Větrovy - Osek 10:0, Jankov - Osek 3:2, Jankov - Větrovy 2:2
Pořadí skupiny B: 1. 1. FC Jistebnice
    3 0 0  17:1   9
                                2. SK Kavas Větrovy    1 1 0  13:4   4
                                3. SK Jankov                1 1 0  5:10   4
                                4. TJ Osek                    0 0 3  2:22   0
Výsledky skupiny A: Sokol SU - Ševětín 4:0, Sokol SU - Řepeč-Opařany 4:1, Chýnov - Ševětín 6:1, Sokol SU - Chýnov 0:0, Chýnov - Řepeč-Opařany 7:0, Řepeč-Opařany - Ševětín 1:2

9., 16. a 22. M. Kotalík, 2. a 15. O. Vačlena

Po základních skupinách nás čekalo velmi těžké utkání a to semifinále. Kdo vyhraje, má jistotu medaile, kdo prohraje, musí o ni zabojovat nebo by mohl mít černého Petra v boji o nejvyšší příčky, tak kruté je semifinále. Navíc nás čekal domácí celek, který předváděl na turnaji velmi dobrý kombinační fotbal a zřejmě s námi i nejlepší na celém turnaji. Ač se se Sokolem známe, vždy se můžeme překvapit, domácí mají velmi dobré hráče a proti nim se musí jezdit celý zápas naplno a to se nám podařilo, navíc jsme soupeře převálcovalo při trestání především u prvních gólů individuálních hrubek. Hráči Sokola si vybrali jedinou slabší chvilku, naštěstí proti nám. Hned v 1. hodině jsme soupeře vylekali, když O. Vačlena hned z rohu trefil břevno. Ve 2. minutě chyboval domácí obránce Pekárek a toho jsme využili my, když jsme ve středu hřiště zachytili přihrávku a O. Vačlena mohl jít sám na branku a s přehledem svojí šanci proměnil a dostal náš tým velmi rychle do vedení 0:1. Jako by to domácí zarazilo a hráli jsme my, v 5. minutě nádherná akce z naší strany po ose M. Kotalík - Voj. Studenovský - O. Vačlena, ale domácí brankář zasáhl skvěle. V 6. minutě se poprvé osmělili domácí, když po naší chybě a nedůslednosti střílí těsně mimo naší branku. V 7. minutě zahrál M. Kotalík s O. Vačlenou narychlo rohový kop a Voj. Studenovský zkoušel i akrobaticky zakončit, ale nepodařilo se a navíc se trošku zranil a chvilku se pak plně nemohl koncentrovat na hru. V 9. minutě O. Vačlena zachytl rozehrávku z přímého kopu a vyslal pohotově M. Kotalíka do samostatného nájezdu, který s přehledem zakončil a bylo to 0:2. V 10. minutě nádherně poslal po levé straně M. Mrzena M. Kotalíka a ten zkoušel najít skrz vápno nabíhajícího O. Vačlenu, který ale byl krátký na tento míč, přesto krásná akce. Ve 14. minutě M. Kotalík vyslal O. VAčlenu, který byl sice atakován dokonce dvěma hráči, přesto dokázal zakončit, ikdyž brankář jeho pokus chytil, palec nahoru, že se udržel a dokázal zakončit. V 15. minutě odvedl super práci M. Mrzena u lajny a svým důrazem mohl posunout míč dál na M. Kotalíka, který enmohl zakončit, ale přihrál O. Vačlenovi, který ač atakován a okopáván, tak dokázal výborně zakončit a bylo to 0:3. V 16. minutě bylo hotovo, když Voj. Studenovský krásnou ulicí vyslal M. Kotalíka, který nádherným lobíkem zvýšil na 0:4. V 17. minutě svým důrazem vybojoval míč M. Kotalík a O. Vačlena následně zakončuje vedle. V 18. minutě pokračujeme ve své filharmonii, když Voj. Studenovský nádherně našel O. Vačlenu, který ještě přihrával na M. Kotalíka a měli jsme z toho následně roh. Škoda, O. Vačlena mohl klidně zakončit, mohlo být lepší řešení, přesto bylo vidět, že se chceme fotbalem bavit a to v tu chvíli bylo důležitější. V 21. minutě L. Fíla vyslal M. Kotalíka, který nalezl O. Vačlenu, jenž ale míří vedle. Ve 22. minutě získáváme po další krásný souhře Voj. Studenovský - O. Vačlena - M. Kotalík pouze rohový kop. Ve 22. minutě ještě po přihrávce od O. Vačleny zvýšil M. Kotalík na 0:5 a my se díky skvělému výkonu mohli těšit na finále a bylo vidět, jak kluci makali a mají velkou touhu vyhrát a bylo jasné, že by vítězství přišlo právem.

O 7. místo: FK Řepeč-Opařany - TJ Osek 4:1
O 5. místo: SK Ševětín - SK Jankov 4:1
O 3. místo: Sokol Sezimovo Ústí - SK Kavas Větrovy 4:2
Finále: 1. FC Jistebnice  - FC Chýnov 3:2
Branky:
4. a 7. O. Vačlena, 6. M. Kotalík

Do finálového utkání jsme vstoupili po třízápasové pauze famózně s velkou chutí. Hned ve 2. minutě zachytil rozehrávku Horčička, který si na stoperu vedl hodně dobře až zkušeně, vyrazil dopředu a vyslal M. Kotalíka, ten ale míří vedle. Ve 4. minutě jsme ale už úřadovali, když M. Kotalík lobem z levé strany nalezl hlavu O. Vačleny a ten netradičně otevírá skóre utkání - 1:0. V 5. minutě mohlo být srovnáno a Chýnov už už se radoval, ale radost jim překazil perfektním zákrokem Horčička, když na poslední chvíli vykopl míč z brankové čáry. V 6. minutě Horčička našel uličku a tou dostal míč O. Vačlenovi, který hodil ještě pod sebe na M. Kotalíka, který se nemýlil a bylo to 2:0. Hned v 7. minutě Voj. Studenovský opět krásně vyslal O. Vačlenu a ten nekompromisně zvyšuje na 3:0 v náš prospěch a nám už probblikává v hlavě pohár. V 10. minutě mohlo být pro Chýnov hotovo, když M. Kotalík krásnou střelou z dálky trefuje tyč, následně O. Vačlena se přes několik hráčů neprotlačil k dorážce a navíc fauloval. Poté jsme možná trošku už odpadali nebo i mysleli na to, jak budeme přebírat pohár a medaile a otěže utkání přebíral Chýnov. Ve 14. minutě měli velkou šanci,ale Kubů svým kamenným postojem nedala jedinou známku pohybu útočícímu hráči a ten nevěděl jak zakončit a minul branku. V 17. minutě se přeci jen Chýnov dočkal, když ošklivým skluzem dotlačili míč do branky a bylo to 3:1. V 19. minutě se špatně domluvil L. Fíla a T. Ruber a byla z toho šance pro Chýnov, ale jejich následný pokus míří nad naší branku. Ve 20. minutě je to 3:2, když se Chýnov trefil ze strany. V tu chvíli to jsou pořádné nervy, soupeř se dostává do šancí, my pouze chodíme do brejku, bráníme zuby nehty, ale týmovou bojovností a chutí vyhrát jsme to dokázali a celý turnaj famózním způsobem vyhráli a to zaslouženě! Navíc O. Vačlena se se 14 zásahy stal nejlepším střelcem turnaje a odnesl si cenu za tento počin a každý hráč dostal medaili a dostali jsme krásný velký pohár.  Náš tým předvedl velmi dobré výkony, čímž si dal vysokou laťku pro další sezónu, ve které doufáme, se budeme scházet v plné sestavě, minimálně v této, co byla na turnaji, navíc chyběl R. Mrzena, Nešetřil, T. Grym... Navíc T. Fíla, D. Ruber budou platnými členy starších žáků, takže to zas tak špatně nevypadá. Nicméně musíme jít do nové sezóny jako do každého utkání na turnaji - s pokorou k soupeři, uvědomit si, že se začíná od stavu 0:0 a je jen na nás, jak zápas dopadne. Chtěl bych závěrem úplně všem hráčům poděkovat za předvedené výkony! Myslím, že všichni odevzdali své možná i životní výkony. Je jasné, že něco jiného je hrát na půlku hřiště a něco jiného na celé, nicméně jisté náznaky toho dobrého tu byli a to je dobře. Takže ještě jednou všem moc velký dík! Kluci pak dostali jako odměnu kofolu a párek v rohlíku a ještě od Studenovských nanuka za své výkony. Užívejte zaslouženého volna a sejdeme se v srpnu.

UMT Větrovy - 2. místo starších žáků
    V neděli 23. 3. jsme se za velmi nepříznivého počasí a pouze s polovinou nominovaných hráčů vydali na turnaj na malou UMT na Větrovy, která byla ve výborném stavu. Vše kazilo pouze deštivé počasí. Byl to vůbec první náš pobyt venku po zimní přípravě a tak jsme nečekali extra zápasy, šlo si jen zkusit nějaké věci zase venku a zvyknout si na venkovní prostředí. Nicméně kluci zahráli na turnaji velmi dobře a předváděli i pohledný kombinační fotbal! Kvůli počasí se upravila hrací doba na 1x18 minut. Hrálo se 4+1.
Sestava: Šitta - Voj. Studenovský, Kubů, O. Vačlena, Vaněk - M. Grym, R. Novotný, M. Novotný, Malý
Výsledky:
Sokol Sezimovo Ústí - Větrovy 1:1
Jistebnice - Planá nad Lužnicí 3:0
Branky:
O. Vačlena 2, Malý
V prvním našem utkání jsme možná překvapili i sami sebe hrou, kterou jsme předváděli. Velmi dobře jsme se pohybovali, nabíhali si, chtěli prostě hrát fotbal a tím jsme Planou totálně přehráli a téměř nepustili do žádné větší šance. O branky našeho týmu se po krásných akcích postarali 2x O. Vačlena a Malý. Škoda jen, že jsme soupeře více nerozstříleli.
Jistebnice - Větrovy 2:2
Branky:
Malý, O. Vačlena
Hned po prvním našem zápasu jsme nastoupili k dalšímu zápasu turnaje a to bez pauzy, nechtěli jsme chladnout v nehezkém počasí a rovnou na to vlítnout. Větrovy měly poměrně rychlé a důrazné hráče, přesto utkání bylo dost vyrovnané a na poměrně vysoké úrovni. Větrovy šli do vedení, když střela z poloviny smolně propadla až do branky, když se Šittovi zasekla noha o povrch. Potom jsme ale soupeře přehrávali a dokázali utkání otočit, když se nejdříve trefil po hezké akci Malý a potom O. Vačlena. Bohužel jsme ještě pak jednou inkasovali a bylo to 2:2. Přesto jsme utkání mohli vyhrát, když jsme měli výhodu zahrání pokutového kopu za zahrání rukou brankáře mimo pokutové území, ale M. Grym trefil pouze brankáře ve středu branky, jak se pak ukázalo, tak ten jeden vstřelený gól, který by nás v tomto utkání dostal k výhře rozhodl o tom, že jsme nakonec turnaj nevyhráli. Ale na kdyby se nehraje a i tak je výsledek výborný a v přípravě nejde o výsledky.
Sokol SÚ - Planá n. L. 3:0
Větrovy - Planá 6:1
- domácí tým touto kanonádou nakonec rozhodl o svém prvním místě v turnaji
Jistebnice - Sokol Sezimovo Ústí 0:0
toto utkání nepřineslo žádnou brankou a tak zcela zaslouženě skončilo dělbou bodů. Ač nepadl gól, hrálo se velmi dobré utkání z obou stran.
Hodnocení: Ikdyž nebylo počasí dobré, na UMT se hrál velmi dobrý fotbal ve všech utkáních. Sešli se opravdu vyrovnané týmy, o čemž svědčí konečná tabulka. Náš tým se ukázal v dobré formě a za předvedené výkony patří velký dík a i za to, jak jste se dokázali poprat s nepříjemným počasím. Doufám, že si tuto herní pohodu přenesete i do celé jarní části.